הרחקת ציפורים

הרחקת ציפורים מהבית או מהגינה – רק עם המומחים בתחום

שיטה יעילה להרחקה של בעלי כנף היא משימה מורכבת יותר מכפי שנהוג לחשוב. רוב הציפורים ובעיקר היונים מתאפיינות למשל בנטייה לגלות טריטוריאליות, מה שמקשה על הרחקה שלהן לאחר שהן מתחילות לקנן. מצד שני, הציפורים פוגעות באיכות החיים ועלולות להעביר מחלות. לכן הפתרון הוא רק הרחקת ציפורים בשיטות מתקדמות ומוכחות.

 

✔️ הזמינו מרחיק ציפורים מהיום להיום
✔️ מחיר הכי זול שתמצאו
✔️ הרחקת ציפורים מהגג, מהמרפסת, מהבית ועוד
✔️ שיטות הרחקה יעילות: רשת, דוקרנים ועוד
✔️ שירות בפריסה ארצית רחבה

 

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו לטלפון:
053-3525-198

הרחקת ציפורים

 

איך בוחרים שיטת הרחקה ליונים?

בסופו של דבר הכול תלוי בתצורה של האזור שאליו מגיעות היונים, כלומר במאפייני המבנה. אתם יכולים למשל להסתכל על הבתים של השכנים שלכם או אלו שגרים בבניינים הסמוכים ולראות איך הם הרחיקו יונים. אנחנו תמיד סוקרים את האזור במלואו, מפענחים את עיקר הבעיה ורק לאחר מכן בוחרים בפתרון המתאים. בהתחשב בתנאים, ברצונות ובתקציב שלכם, אנחנו מתאימים לכם את שיטת ההרחקה הטובה ביותר שתעשה את עבודה.

 

איך להרחיק ציפורים מהעסק

 

כיצד מתבצעת הרחקת ציפורים אלקטרונית?

השיטה האלקטרונית מבוססת על שימוש במערכת חשמלית. זהו מכשיר להרחקת ציפורים עם פס אלקטרוני שמעביר זרם חשמלי חלש יחסית, כאשר המטרה היא להפיק שוק קל כאשר הציפור נוחתת. אמנם המערכת האלקטרונית לא מזיקה לציפור והיא גם כמעט לא נראית לעין, אך היא אפקטיבית.

החיסרון הוא שהמערכת עלולה להיות יקרה ואף לגרום קצר חשמלי. בנוסף, היא דורשת אחזקה. כדי להתגבר על החסרונות וליהנות רק מהיתרונות, פונים לחברה מקצועית כמו סטופ יונים ומרכזים את כל התהליך תחת קורת גג אחת ועם אחריות.

 

איך מבצעים הרחקת ציפורים מעץ?

ציפורים עלולות לבחור לקנן אצלנו במרפסת, בחצר או בגינה בגלל צמחיה שגורמת להן להרגיש מוגנות ובטבע. האתגר העיקרי הזה הוא הרחקת ציפורים מעצי פרי כי לא נרצה לפגוע בהם ולא ניתן להתקין עליהם מערכת אלקטרונית – אבל כן נרצה לפתור את הבעיה.

אפשרות אחת היא להשתמש בדחליל. ניתן להציב דחליל על הדשא אם מדובר בעצי פרי נמוכים, או לתלות דחליל עורב יחסית בגובה כדי למנוע את הביקור של הציפורים בענפים העליונים. כמו כן, עוד אפשרות היא להשתמש במערכת שמע.

אם לא רוצים לשים דחליל או שאין מספיק מקום על עצי הפרי ובגינה, ניתן להשתמש בתרסיס קצף. את התרסיס מתיזים על אזורי הפעילות כדי ליצור שכבה של דבק, שבגללה לא נעים לציפורים להמשיך לשהות על העצים והצמחיה. החומר עמיד בכל תנאי מזג האוויר, הוא לא פוגע בעצים והוא יעיל ל-12 חודשים.

 

היתרונות של הרחקת ציפורים מהחלון באמצעות דוקרנים

דוקרן הוא האמצעי הכי אפקטיבי להרחיק את כל סוגי הציפורים. עבור חלונות כדאי להשתמש בדוקרנים מדגם Z, שהם למעשה 3 שורות של דוקרנים, כי הם מתאימים גם למקומות עם מרווחים בינוניים. מרחיק מקצועי מטעמנו יוכל להמליץ לכם איך מרחיקים ציפורים מהחלון בעזרת התקנת דוקרנים ככה שהבעיה לא תחזור, ולרוב דוקרנים מנירוסטה שעמידים בגשם ולא מחלידים הם הפתרון היעיל ביותר מבין האפשריים.

היתרון של דוקרנים בא לידי ביטוי בכך שלא צריך לתחזק אותם. בנוסף, השורות שניצבות בזוויות שונות מונעות פיזית מהציפורים להיעמד על אדן החלון או לקנן בתוך הדוקרנים.

 

איך מרחיק ציפורים יתקין לכם את הדוקרנים?

את הדוקרנים חובה להתקין בצורה מקצועית ואפשר לעשות את זה בשתי שיטות: קדיחה או הדבקה. ההדבקה בעיקר אסתטית אך פחות חזקה ועמידה, בעוד הקדיחה כוללת הברגה ולכן היא מעט יקרה יותר אבל אפקטיבית לשנים רבות. בכל מקרה, התייעצות עם מרחיק ציפורים מקצועי תעזור לכם להבין מה יותר מתאים לכם לפי מיקום הציפורים: אדן החלון, מרפסת, מעקה ועוד.

 

למה כדאי לבצע הרחקת ציפורים מהמרפסת באמצעות רשת?

לכל שיטה יש את המאפיינים והיתרונות שלה. בעוד הדוקרנים יתאימו לכיסוי מקום יחסית קטן כמו אדן החלון, אבל אם אתם מתמודדים עם הבעיה איך להרחיק ציפורים מהמרפסת, מומלץ להשתמש ברשת. רשת יעילה כי היא מונעת מהציפורים לבנות קן, אפשר להשיג אותה גם בגוון שקוף כדי לא לפגוע בחזית הבניין והיא לא דורשת תחזוקה.

ההבדל העיקרי הוא בין רשת ניילון ורשת פלסטיק. רשת ניילון, שמכונה גם רשת מונופיל, מגיעה בעובי של 0.3-0.8 מ"מ ולרוב מתקינים את הדגם בעובי של 0.7 מ"מ. הגידים של הרשת מסוגלים להחזיק גם עד 22 ק"ג בלי להיקרע, לכן היא יעילה גם נגד ציפורים גדולות או מזיקים אחרים.

רשת פלסטיק, או במילים אחרות פוליאתילן, עמידה לאורך זמן אבל זולה יותר. הבעיה איתה היא עמידות מוגבלת בפני אש, לכן חשוב להתייעץ עם בעלי מקצוע ולבדוק את המפרט הטכני לפני שבוחרים אותה.

 

דוגמאות להרחקות יונים שביצענו בהצלחה

כל פרויקט מביא איתו אתגרים אחרים, והניסיון העשיר שלנו כבר עזר לנו לצבור את כל הידע שנדרש לנו כדי לבצע כל עבודה בהצלחה. הנה כמה דוגמאות לאזורים בעייתיים שבהם עבדנו והאופן שבו הרחקנו את היונים:

הבעיה הפתרון
הרחקת יונים מגורד שחקים

המבנה היה גבוה מאוד – יותר מ-30 קומות – והיה צריך להתקין דוקרנים באזורים שלא ממש נגישים.

השתמשנו בציוד סנפלינג להרחקת יונים וירדנו מהגג כדי להגיע לאזורים הבעייתיים ולטפל בהם.
הרחקת יונים מחניון רב מפלסים

היונים יכלו להגיע מכל מקום לתוך החניון, וצריך היה לאתר כל נקודת חדירה פוטנציאלית ולטפל בה בהתאם.

הפתרון היה התקנת רשת נגד יונים סביב המפלסים הגבוהים, כולל חסימה של פתחים אחרים וקטנים יותר בעזרת רשת ממתכת. בקצה הגג הותקנו גם דוקרנים כדי לצמצם אפשרות של לשלשת יונים על הרשת.
הרחקת יונים משלט חוצות

צריך היה לוודא שהפתרון לא יפגע בנראות או באסתטיקה של השלט.

התקנו חוט רטט מעל לשלט כך שלא יחסום אותו ובו זמנית גם לא יאפשר ליונים לנחות עליו. העבודה נעשתה בעזרת מנוף.
הרקחת יונים מגג ירוק

היה צורך לא רק למנוע הגעה של יונים לגג, אלא גם להגן על הצמחים שעליו

נעשתה הרחקה בשילוב של רשת עם פס הלם שנפרש לאורך קצות הגג.

 

על הרחקת ציפורים מחיר מומלץ והוגן תקבלו אצלנו!

העלות של הרחקת כל סוגי הציפורים נקבעת לפי פרמטרים שונים: היקף הבעיה, הנגישות למקום שבו הציפורים נמצאות וסוג השיטה שבה משתמשים. אז למרות שהמחיר הוא לא אחיד, כדאי לדעת כמה עולה הרחקת ציפורים בשביל לבחור נכון את המרחיק המקצועי.

הנה למשל כמה דוגמאות לעבודות הרחקה שבוצעו עבור ציפורים ברחבי הארץ:

סוג העבודה מה עושים כמה זה עולה
התקנת רשת ניילון שקופה במסתורי כביסה של בניין מגורים מודדים את החלל, גוזרים את הרשת ומשחילים סביבה כבל פלדה. קודחים חורים בקיר, מבריגים לתוכם ווים ומשחילים את הכבל לפני שמותחים היטב 900 ש"ח
התקנת מחסום ציפורים בגגות רעפים מפרקים את שורת הרעפים הקדמית ביותר, מנקים ומפנים את קיני הציפורים במידה וישנם, מתקינים חוסם ציפורים ומחזירים את הרעפים למקום 1,400 ש"ח
לכידת ציפורים והרחקת מהמבנה איטום המבנה ולאחר מכן שימוש ברשת יונים שקופה ענקית ללכידת הציפורים. שחרור הציפורים במרחק של 100 ק"מ לפחות 900 ש"ח

 

הרחקת ציפורים מהגינה באמצעות חפצים מתנופפים – יתרונות וחסרונות

התייעצות עם מרחיקי ציפורים עוזרת לבחור את השיטה המתאימה להרחיק את כל סוגי הציפורים. אם מחפשים שיטה של הרחקת ציפורים מהחצר ורוצים לחסוך בהוצאות, יכול להיות שתשקלו לתלות שקיות, דיסקים או חפצים מתנופפים. היתרון הוא שזה זול, אבל החיסרון הוא שמדובר בשיטה מיושנת שהציפורים מתרגלות אליה מהר. על כן, עדיין מומלץ להיעזר במרחיק ציפורים שיודע מה הדרך היעילה ביותר להיפטר מהציפורים אחת ולתמיד.

המאמר נכתב על ידי

אבי אביב - מומחה להרחקת יונים

אבי אביב הוא בעלים משותף של חברת סטופ יונים. כבר מעל עשור שחברתנו מספקת פתרונות להרחקת יונים ברמה הגבוה ביותר תוך מתן שירות מקצועי ואדיב לכל לקוח, אחריות בכתב על כל עבודה.

מומחה להרחקת יונים בעל תעודה לביצוע עבודות סנפלינג ומדביר מוסמך מספר רישיון: 1664